Call For Turkey Participants

Hollanda Uzun Dönem ESC Projesi

Hollanda’nın Eindhoven şehrinde 01/11/2023 – 30/11/2024 tarihleri arasında toplam 52 hafta olarak gerçekleşecek olan Hollanda Uzun Dönem ESC Projesi için katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI
Çevreye olumlu bir etki yapma fırsatı arayan genç bir birek misiniz? Aynı zamanda hayvan bakımı, tadilat ve yeşil bakım gibi pratik beceriler geliştirmek mi istiyorsunuz? Daha fazla aramayın! Sizi Eindhoven’ın yeşil kalbinde bulunan BioArt Laboratuvarları’nda muhteşem bir yolculuğa davet ediyoruz. Projemiz, kırsal çiftlik evleri topluluğunu andıran off-grid bir sığınak kompleksi içinde gerçekleşiyor. Bu eski anıtsal binaları doğayla sürdürülebilir bir şekilde çalışma arayışıyla dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Kalışınız süresince sürdürülebilirlik, döngüsel ekonomi için sistem değişiklikleri ve doğa gibi konuları içeren çeşitli projelerle karşılaşacaksınız. Bu, pratik işler yapmayı seven, ellerini kirletmekten çekinmeyen ve yeni olanakları keşfetmeye istekli, girişken bir tutumla donatılmış kişiler için bir projedir.

AKTİVİTE SIRASINDA EĞİTİM
Projemiz farklı proje sürelerine sahiptir, bu nedenle herkes için bir şeyler bulunmaktadır. Kısa süreli gönüllülük (2 ay) ve uzun süreli gönüllülük (6 ay veya 12 ay) seçenekleri sunuyoruz. BioArt Köyü’nün geliştirilmesine yardımcı olun: günlük hayvan bakımını nasıl yapılacağını öğrenin; bahçe ve ormanın bakımını yapın ve doğadan öğrenin; tarımsal, kendi kendine yetebilir uygulamalar ve kavramlar hakkında daha fazla bilgi edinin, aynı zamanda açık hava DIY projelerimizde pratik olarak çalışın; tarihi binalara marangozluk, tadilat vb. ile yeni bir hayat getirin (bu bazen zorlu işler içerebilir).

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ
Konaklama BioArt Köyü’nde, şehre yakın bir ormanın ortasında bulunan güzel bir mekanda sağlanmaktadır. Bu mekan temel ihtiyaçları karşılayabilen off-grid bir yapıya sahiptir, bu nedenle insanların israf etmeme zihniyetiyle yaklaşmaları gerekmektedir. Ortak alanlar banyo, mutfak ve oturma odasıdır. Cebir parayla birlikte yiyecek paraları da alırsınız, bu yüzden temel yemek yapma bilgisi gerekmektedir. Şehir merkezi size bisikletle yaklaşık 15-20 dakika uzaklıktadır ve size temin edilebilir. Yakınlarda toplu taşıma bulunmaktadır.

Hollanda Uzun Dönem ESC Projesi

KATILIMCI PROFİLİ
Pratik işleri yapmayı seven, yeni olanakları keşfetmeye istekli ve girişken bir tutumla donatılmış gönüllüleri arıyoruz. Gönüllü, topluma anlamlı bir katkıda bulunmak istiyor ve bu nedenle dayanışma, işbirliği ve karşılıklı anlayış ve saygı gibi temel değerleri benimsemek istiyor. Kalışınız sırasında İngilizce dilini geliştirmek için günlük olarak meslektaşlarımızla etkileşimde bulunacaksınız ve kişisel deneyim ve katkınıza güveneceğiz. Türk başvuru sahipleri için VİZE başvuru sürecini göz önünde bulundurun.

Proje Yeri: Eindhoven, Hollanda

Proje Faaliyet Tarihi:01/11/2023 – 30/11/2024

Son Başvuru Tarihi: 31/08/2024

Proje Sahibi: BioArt Laboratuvarları


ESC
Beginning

01-11-2023

Finish

30-11-2024

Deadline

Closed


Participating Countries

Denmark Germany Estonia Greece France Croatia Latvia Lithuania Turkey
Description

sadas


Login and Apply