Sevgi Çalışkan

Spartakus

32 w

Posted: 19 w
Teklif Çağrıları ve Rehberler

Erasmus+ Programı AB’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programıdır. Yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini desteklemektedir.

Erasmus+ Programı 2024 yılı Erasmus+ Teklif Çağrısı ve 2024 yılı Erasmus+ Program Rehberi V1 (28.11.2023) yayınlanmıştır.

Olası güncellemeler bu sayfamızda ilan edilecek olup ilaveten en güncel versiyonu Avrupa Komisyonu'nun sayfalarından takip edebilirsiniz.

2023 KA2 İşbirliği Ortaklıkları kapsamındaki Handbook on the Lump Sum Funding Model (Götürü Usulü Hibe Modeli El Kitabı) yayınlanmıştır.

Erasmus+ Programı için 2023 yılında ülkemize tahsis edilen hibe tutarı 105,5 Milyon Avro'dur.

---------------------

Avrupa Dayanışma Programı (European Solidarity Corps, ESC) topluma yarar sağlayan projelerde gönüllülük, dayanışma ve ağ kurma faaliyetlerine imkan sağlar. Avrupa Dayanışma Programı gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir. Program, daha önce Avrupa Gönüllü Hizmeti olarak bilinen ve mevcut Erasmus+ Programı altında yer alan Gönüllülük faaliyetine ve diğer AB finansman programlarına artı değer katmaktadır.

Avrupa Dayanışma Programı için 2023 yılında ülkemize tahsis edilen hibe tutarı 5,1 Milyon Avro'dur.
Detaylı bilgi için linke tıklayın
https://www.ua.gov.tr/anasayfa/icerikler/teklif-cagrilari-ve-rehberler/
Share on my timeline

Yaren Aykurt Joined: 19 w

Posted: 19 w
Peki biz özetleyecek olursak ne gibi artı ve eksileri var?